Problém kódování HTML by Mantisa

Právě před chvílí nás potěšilo další dílko z dílny Mantisy ;) - Problémy s kódováním v HTML již nikdy více (kdyby to náhodou už opravil, tak vězte, že máme vše dokazující screenshot ;)).

Každý zkušenější člověk zabývající se weby určitě po přečtení musí kroutit hlavou, že tohle autor nemůže myslet vážně. Jistě, část problému to vyřeší. Ale správně se chovající prohlížeč i přes využití jeho rad může zobrazit kódování špatně. Zde je zcela jasně vidět, že pan podnikatel vystudoval zcela nesouvisející obor. Ikdyž o sobě píše, že právě studuje FIM UHK, skutečnost se má tak, že čeká, až ho na konci roku vyhodí pro nesplnění potřebného počtu kreditů pro postup do dalšího ročníku. On tam totiž vůbec nedochází, snaží se "podnikat". A z toho pramení jeho četné neznalosti, hned v několika předmětech na FIMu by se dozvěděl, co všechno musí splnit, aby měl zajištěno správné zobrazení kódování HTML dokumentu.

Mějme dva dokumenty vytvořené přesně podle jeho rad. Dokument 1 - v tomto případě všechno v pořádku. Pojďme se však podívat na dokument 2. Ale ale, nějako se nám to rozsypalo. Ale vždyť jsme se drželi rad našeho profíka z Mantisy, tak WTF? Vysvětlení bude následovat, až se nám nad tím mantisí profík trošku zapotí...

Mno a když už nám tak pěkně nahrál, proč si nevšimnout jeho velice zdařilé SEO adresy: http://blog.mantisa.cz/text-11-problemy-s-nbsp-kodovanim-v-html-jiz-nikdy-vice.php. Tak a to by snad k jednomu jedinému článku mohlo stačit.
Stay tuned, more to come...

PS:

Chudák v tom pořád tápe a bojí se odhalení své vlastní neschopnosti, takže nám vydal update článku. Kromě toho, že některé méně obvyklé znaky se nám můžou v PSPadu zobrazit špatně (budiž) zůstává hlavní problém (či neúplnost) celého článečku nevyřešen. Pravda vyjde najevo až vyjde tento článek ;)

autor: Admin
publikováno: 13.12.2007
Antimantisa